Byli jsme na Designbloku

5. – 9. 10. 2022 | 10 - 21 hod. | klášter Gabriel Loci

Naše nová kontinentální postel Libra je důkazem, že postel může propojovat maximální komfort, špičkovou funkčnost a moderní design.

Společnost Johann Malle se letos poprvé účastnila Designbloku 2022 s novinkou v podobě kontinentální postele Libra navržené ve spolupráci s předním českým designérem Janem Plecháčem. Zatím nejnáročnější postel z dílny Johann Malle se v celé své kráse představila v intimním prostoru Knihovny v klášteře Gabriel Loci.

Postel Libra: Hvězda každé ložnice
Nová kontinentální postel Libra (váha), jež je stejně jako ostatní postele Johann Malle vyrobená pouze z přírodních materiálů, našla svou inspiraci v souhvězdí Vah. Její jméno k ní dokonale sedí také proto, že je perfektním vyvážením moderního designu a špičkové funkčnosti. Na jedné misce vah je robustnost a funkčnost, na druhé elegance a vzdušnost. „Chtěli jsme vytvořit postel, u které se nebudete muset rozhodovat mezi zdravým spánkem a designovou ložnicí. Libra v sobě spojuje veškeré benefity ručně dělaných kontinentálních postelí a přední český design,“ popisuje postel ředitel firmy Johann Malle Pavel Smítal.
libra celek olivova
foto5
1392 hodin vývoje

Postel Libra je nejnáročnější postelí, kterou firma Johann Malle za více než 100 let působení na trhu vyrobila. To ostatně dokazuje skutečnost, že jejímu vzniku předcházelo 1392 hodin vývoje. Uvnitř postele se nachází 1540 pružin a na potažení postele je potřeba téměř 80 metrů látky. Každý centimetr postele je ruční prací švadlen, truhlářů a čalouníků, kteří na vzniku postele pracují v dílně nedaleko Mladé Boleslavi. Celému týmu práce zabere deset dní, a to bez výroby matrací, které jsou velmi důležitou součástí každé postele Johann Malle.

Krásná u zdi i samostatně v prostoru

Postel Libra je unikátní zejména v tom, že jsou všechny její strany pohledové, takže na rozdíl od mnoha jiných postelí s výrazným postelovým čelem, může stát nejen u zdi, ale i volně v místnosti. Z tohoto důvodu má také hned dvě čela, jedno menší „polštářové“ a druhé „paravánové“, které může sloužit jako předěl v místnosti. Díky zapuštění matrace do rámu navíc postel nepůsobí příliš robustním dojmem, ale zároveň si zachovává veškeré benefity ručně vyrobené kontinentální postele.

johann malle celek libra
ccgd 2009 2
O výstavě Designblok 2022

V Knihovně komplexu Gabriel Loci se postel Libra představila po boku instalace tvořené tisícovkami knih v sytě červených obalech, které dokonale kontrastují se světle béžovou postelí.

cena db nominace 2022

NAPIŠTE NÁM

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy nebo naplánujeme schůzku v našem showroomu.

* Nutné vyplnit
Zavolejte mi

Nemáte rádi formuláře? Postačí zanechat telefonní číslo a my se vám ozveme.

Odesláním souhlasíte s obchodními podmínkami / ochrana osobních informací GDPR