MATERIÁLY

POUŽÍVANÉ PŘI VÝROBĚ NAŠICH POSTELÍ

NEJVYŠŠÍ KVALITA OD PŘEDNÍCH SVĚTOVÝCH PRODUCENTŮ

Naše postele a matrace vyrábíme výhradně z přírodních, hypoalergenních materiálů té nejvyšší kvality. Bavlnu, koňské žíně, přírodní kaučuk, kokosové, konopné a lněné vlákno, ovčí vlnu, kašmír nebo exotickou velbloudí vlnu odebíráme pouze od léty prověřených zpracovatelů, kteří patří mezi světovou špičku.

Právě díky pečlivě zvoleným materiálům jsou naše matrace vhodné i pro alergiky, astmatiky, lidi s citlivou pokožkou, bolestmi zad nebo nadváhou. Stejně tak pro děti, které spánkem tráví mnohem více času než dospělí.

bg
bavlna

BAVLNA

Hypoalergenní stálice textilního nebe

Bavlnu lidé pěstují už více než 6000 let. Čas spolehlivě prověřil její vlastnosti – skvěle vstřebává vlhkost, je příjemná na dotek, měkká a také velmi pevná. Navíc nedráždí pokožku, protože je přirozeně hypoalergenní.

Právě z těchto důvodů se stala jedním z nejpoužívanějších materiálů pro vrchní vrstvy matrací a kontinentálních postelí Johann Malle. Ne nadarmo se říká „spát jako v bavlnce“.

Kašmír

Legendární vlna z podhůří Himaláje

Tuto vyhlášenou vlnu tvoří vlákna ze srsti kašmírských koz, které žijí v himálajských oblastech na velmi chladných, suchých, a hlavně vysoko položených náhorních plošinách. Právě nehostinné podmínky stojí za jejími výjimečnými vlastnostmi. Jde však o vzácnou surovinu, z každé kozy je za rok možné získat jen 150 gramů vlny.

Na výrobu našich matrací a postelí Johann Malle navíc použijeme jen zlomek z tohoto množství, nakupujeme totiž jen ta nejkvalitnější a nejjemnější vlákna.

kasmir
kokosove vlakno

KOKOSOVÉ VLÁKNO

Pevné a voděodolné

Kokosové vlákno je obnovitelný přírodní zdroj, získává se totiž ze svrchní kožnaté slupky kokosových ořechů. Vlákna jsou velmi pevná, odolná proti oděru i vlhkosti.

Přírodním matracím a postelím Johann Malle dodává kokosové vlákno tuhost a zároveň zachovává jejich vysokou prodyšnost.

Konopné vlákno

Mimořádně pevné a zdraví prospěšné

Unikátní vlastnosti konopí, které patří mezi nejdelší a současně nejpevnější rostlinná vlákna, objevili lidé již před 7000 lety. Tento houževnatý a trvanlivý přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi se získává z rostlin konopí setého.

Vlákno je několikanásobně pevnější než bavlna, ale přitom velmi měkké. Nedráždí pokožku, skvěle saje vlhkost a má antiseptické účinky. V přírodních matracích a postelích se používá ze stejného důvodu jako vlákno kokosové – dodává výrobkům tuhost při zachování vysoké prodyšnosti.

Lněné vlákno

Pomáhá lepšímu rozložení hmotnosti na ploše lůžka

Lněná vlákna se získávají ze stonku lnu setého, který lidstvo zpracovává už od nepaměti. Jeho vlákna jsou silnější než bavlněná, mají vysokou pevnost v tahu, schopnost přijímat vlhkost, dlouhou životnost a dobře vedou teplo.

Do matrací a kontinentálních postelí se používají pro lepší rozložení váhy těla na ploše lůžka.

Koňské žíně

Skvěle akumulují teplo a odvádějí vlhkost

Koňské žíně jsou velmi pružný textilní materiál z hřívy a ohonu koní. Při předení se nejprve důkladně vyčistí a pak projdou parní lázní. Po tomto ošetření vynikají výbornou schopností akumulovat teplo a spolehlivě tak chrání před prochladnutím.

Žíně navíc perfektně odvádí vlhkost. Díky těmto vlastnostem se jako náplň matrací a postelí používají už stovky let.

konske zine
ovci vlna

Ovčí vlna

Pružná, měkká, antibakteriální

Ovčí vlna je oblíbeným materiálem na přírodní matrace. Vyniká totiž pružností, měkkostí i odolností, je antibakteriální a zároveň voděodolná. Dovede uvnitř uchovat vzduch, což jí dává jedinečné termoregulační vlastnosti – v zimě hřeje a v létě chladí.

Matrace a postele Johann Malle s ovčí vlnou jsou obzvlášť vhodné pro astmatiky, alergiky a všechny s kloubními potížemi a bolestmi zad.

Přírodní kaučuk

Prodyšný a odolný proti roztočům

Přírodní kaučuk se získává z tropického stromu kaučukovníku brazilského. Když jeho pryskyřice zaschne, vznikne velmi měkká, pórovitá hmota. Ta se pak v matracích a postelích hojně používá pro svou prodyšnost, vodoodpudivost a pružnost.

Přírodní kaučuk je také hypoalergenní, má antiseptické účinky a odolává roztočům několikanásobně lépe než jiné materiály.

prirodni kaucuk
velbloudi vlna

Velbloudí vlna

Duté vlákno se skvělými izolačními vlastnostmi

Velbloudí vlna se pro výrobu přírodních matrací a postelí získává ručním vyčesáváním srsti zvířat, která žijí ve velkých stádech v Mongolsku. Vlákna velbloudí vlny jsou dutá, což jim propůjčuje unikátní izolační vlastnosti.

Podobně jako ovčí vlna je i vlna velbloudí plně prodyšná a spolehlivě chrání před chladem i horkem. Je také velmi lehká a příjemně hřejivá na omak.

NAPIŠTE NÁM

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy nebo naplánujeme schůzku v našem showroomu.

* Nutné vyplnit
Zavolejte mi

Nemáte rádi formuláře? Postačí zanechat telefonní číslo a my se vám ozveme.

Odesláním souhlasíte s obchodními podmínkami / ochrana osobních informací GDPR