PÉČE
O MATRACE

Matrace a postele Johann Malle jsou ručně vyráběny v Čechách z nejkvalitnějších, čistě přírodních materiálů. O přírodní matrace a kontinentální postele je třeba pečovat doporučeným specifickým způsobem.
pece matrace

Otáčení

Zajišťujeme matracím a postelím delší dobu jejich životnosti a funkčnosti, hlavně dostatečný přísun zdravého čerstvého vzduchu pro přirozenou cirkulaci a ventilaci. Přírodní matrace obracíme a otáčíme jak zleva doprava, tak i od noh směrem k hlavě a naopak.

Přírodní matrace doporučujeme otáčet 2 – 3x za měsíc. Intenzitu otáčení a obracení si většinou určuje přímo vlastní hmotnost člověka, klima nebo četnost používání a vytížení. Čím větší hmotnost člověka, tím častější je frekvence otáčení.

Vysávání

Při každé výměně ložního prádla doporučujeme přírodní matrace a postele vysát. Usazený prach tímto způsobem odstraníte a přírodní materiály navíc krásně načechráte.

Větrání

Přírodní matrace a postele Johann Malle potřebují přístup čerstvého vzduchu. Ložnici proto často větrejte, zbavíte ji nadbytečné vlhkosti a umožníte přírodním materiálům v matraci a posteli opětovně se naplnit čerstvým vzduchem. Přírodní matrace a postele Johann Malle proto ideálně nezastýlejte a nechte je volně větrat.

Proklepávání

Matrace z přírodních materiálů, včetně pružinových, doporučujeme důkladně proklepávat, a to především ty, které obsahují větší podíl bavlny. Přehýbání a rolování matrací je nežádoucí a může vést k poškození matrace.

Čištění matrace či postele

V případě ušpinění matrace či postele Johann Malle nikdy nepoužívejte chemické čističe. Došlo by k poškození přírodních materiálů, ze kterých jsou matrace a postele vyrobeny, a to včetně potahové látky. Chemickým ošetřením byste zničili kouzlo Vaší postele. Přírodní matrace a postele Johann Malle se nesmí čistit ani vodou.

Při zašpinění povlaku je nejvhodnější metodou čištění kartáčování za sucha, v případě silnějšího znečištění můžete použít i suchou pěnu na čištění látek. Po vyčištění matraci opatrně vysajte vysavačem nastaveným na nízký výkon.

Specifikace pro kvalitní uložení přírodních matrací

Přírodní matrace vyžadují uložení buď na laťové dno (masivní latě s max. odstupem 2,5 – 3cm mezi sebou, zároveň doporučujeme u latí kulaté okraje hran) nebo mohou být uloženy na boxspringu/boxrámu.

Pro předcházení znečištění Vám doporučujeme používat bavlněný chránič matrace Johann Malle, který si lze zakoupit jako součást Vaší matrace či postele.

Pro řešení výše uvedených situací Vám doporučujeme kontaktovat našeho obchodního zástupce, který Vám poradí s odstraněním vzniklého neštěstí.

NAPIŠTE NÁM

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy nebo naplánujeme schůzku v našem showroomu.

* Nutné vyplnit
Zavolejte mi

Nemáte rádi formuláře? Postačí zanechat telefonní číslo a my se vám ozveme.

Odesláním souhlasíte s obchodními podmínkami / ochrana osobních informací GDPR