ROZHOVOR S JANEM PLECHÁČEM

Byla to výzva, ale vytvořili jsme
hmotnou věc, která je šik, říká designér
nové kontinentální postele

V posledním roce se tým Johann Malle spojil se známým českým designérem Janem Plecháčem, aby společně vytvořili postel, která si zachová veškeré vlastnosti kontinentální postele a přitom bude působit elegantně a lehce. Výsledkem této spolupráce je nejnovější přírůstek do rodiny Johann Malle – postel Libra, jejíž elegance a design neubírá funkčnosti a pohodlí.

Proč jste se rozhodl designovat zrovna kontinentální postel pro Johann Malle?

Byla to pro mě výzva. Navíc se mi líbilo, že Johann Malle pracuje pouze s přírodními materiály, což je mi velmi blízké. Také, že jejich výroba je v Čechách a vyrábí něco, co lidem zlepšuje kvalitu života, takže těch důvodů, proč na tuto spolupráci kývnout, bylo hned několik.

foto2
foto3
Designujete prostory, svítidla, nábytek… Čím bylo designování kontinentální postele jiné?

Postel je prakticky největší kus nábytku, který doma máte a v tom také spočívá největší úskalí pro designování. Navrhnout takto velký předmět, aby stále působil lehce a elegantně, není vůbec jednoduché a vyžaduje to trochu jiny přístup, než na jaký jsem byl zvyklý.

Postel je většinou umístěna v ložnici, tedy v klidové části interiéru. Neměla by tak na sebe strhávat příliš pozornosti. Jak ale navrhnout věc, která má být něčím nová, ale přitom nenápadná? Jak navrhnout něco, co je z podstaty věci mohutné, ale přitom to má zůstat elegantní?

A jak jste se s tím popasoval?

Docela jsme se s tím prali. Vše bylo příliš hmotné. Pak nás ale napadl krásný princip, který nás z toho elegantně vytáhl.

foto4
foto5
V čem je tedy ta jedinečnost Libry?

V její vyváženosti. Povedlo se nám dodržet požadavky na její pohodlnost, ale přitom v interiéru nepůsobí hmotně. Konec konců, i proto jméno Libra – Váha.

Libru také odlišuje její použitelnost v interiéru. Navrhovali jsme ji tak, aby nemusela být umisťovaná apriori u zdi, ale mohla stát i v prostoru a její zadní paraván se tak mohl stát předělem v místnosti. Ta postel je hezká ze všech stran, i zezadu. Můžete za paraván umístit například pracovní stůl a mít tak širší užití daného interiéru.

Chtěl byste ji mít doma?

Tak určitě 🙂

Chtěl byste zkusit designovat další?

Ano. Libra nás naučila mnohému, takže nyní by to byla o to větší zábava.

NAPIŠTE NÁM

Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy nebo naplánujeme schůzku v našem showroomu.

* Nutné vyplnit
Zavolejte mi

Nemáte rádi formuláře? Postačí zanechat telefonní číslo a my se vám ozveme.

Odesláním souhlasíte s obchodními podmínkami / ochrana osobních informací GDPR